انواع دستگاه پرس هیدرولیک

انواع دستگاه پرس هیدرولیک
04اکتبر

انواع دستگاه پرس هیدرولیک , ماشین سازی محمدی با تولید انواع دستگاه های پرس آماده خدمات رسانی به مشتریان گرامی میباشد

انواع دستگاه پرس

با توجه به نیاز صنعت به دستگاه‌های مختلف و همچنین نیاز به اندازه‌های مختلف از آنها، امروزه شامل انتخاب طراحی‌های مختلف برای این دستگاه‌ها هستیم که کاربرد آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر کدام از این دستگاهها می‌تواند در یک یا چند حوزه به کار گرفته شوند و شامل موارد زیر می‌شوند.

دستگاه پرس آربور (Arbor)

این دستگاه پرس معمولاً زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که کار مربوط به آن‌ها از نظر ماهیت چندان سنگین نباشد. این دستگاه‌ها در اندازه‌ها و مشخصات مختلفی ارائه می‌شوند و در مقایسه با سایر دستگاه‌های پرس هیدرولیک، فشار زیادی برای تولید خروجی بیشتر ایجاد نمی‌کند. دستگاه پرس هیدرولیک آربور در فرآیندهایی مانند سوراخ کردن فلزات، مهر زنی و نشان دار کردن فلزات، صاف کردن فلزات، برش دادن فلزات و همچنین مارک گذاری سطح کتیبه‌های فلزی استفاده می‌شوند.

دستگاه پرس لمینت (Laminating presses)

بر خلاف سایر پرس‌های هیدرولیکی که به صورت خودکار کار می‌کنند، این دستگاه‌های پرس نیاز به کار دستی دارند. پرس‌های لمینت دارای دو دهانه هستند که به عنوان صفحه شناخته می‌شوند. یکی از این صفحات برای گرمایش استفاده می‌شود، در حالی که دیگری نقش خنک کننده دارد. این باعث می‌شود که روند لمینت کردن نسبتاً سریع انجام شود.

با استفاده از دستگاه پرس هیدرولیک لمینت می‌توان موادی مانند پلیمرها را به شکل ورقه درآورد. معمولاً بر روی صفحات این دستگاهها از روغن یا از جریان الکتریسیته برای گرما استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها بهترین گزینه برای مصارف رایج مانند لمینت شناسنامه، لمینت کردن گواهینامه‌ها و حتی جلد کتاب است. در این روش، دستگاه می‌تواند لمینت کردن سریع برای نیازهای صنعتی و خانگی را تسهیل کند.

دستگاه پرس سی فریم (C- frame presses)

فریم و چارچوب استفاده شده برای این دستگاه‌ها همانند حرف C انگلیسی است تا کارگران خیلی راحت‌تر بتوانند در محل کار خود از این دستگاه‌ها استفاده کنند. بر خلاف سایر دستگاه‌های پرس هیدرولیک که دارای چندین فرآیند هستند، پرس‌های سی فریم فقط شامل یک برنامه پرس کاری واحد هستند. کاربردهای دستگاه پرس هیدرولیک C فریم شامل صاف کردن، ترسیم و همچنین مونتاژ قطعه کار است. این دستگاه‌ها در اندازه‌ها و وزن‌های متنوعی به بازار عرضه شده‌اند و در آنها از پایه‌های چرخ و فشارسنج هم استفاده شده است.

انواع دستگاه پرس هیدرولیک

دستگاه پرس پنوماتیک (Pneumatic presses)

این دستگاه‌ها اصلی‌ترین و پایه‌ای‌ترین پرس‌های هیدرولیک مورد استفاده در صنایع مختلف هستند، زیرا از هوا برای ایجاد فشار استفاده می‌کنند. مزیت دستگاههای پرس پنوماتیک این است که عملیات پرس کاری را به سرعت انجام می‌دهند و تنها ایراد کار آنها این است که نمی‌توانند فشار بسیار بالایی ایجاد کنند. این محدودیت بیشتر به دلیل استفاده از هوا برای ایجاد فشار است.

دستگاه پرس هیدرولیک پنوماتیک اغلب در سیستم ترمز ماشین و هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصارف صنعتی این دستگاه‌ها شامل مونتاژ، طراحی، پانچ و موارد مشابه آنهاست. معمولاً این دستگاه‌ها نیاز به یک اپراتور تمام وقت دارند و در آنها باید نکات ایمنی و لوازم جانبی ایمنی به طور کامل رعایت شوند.

دستگاه پرس پاور یا پرس برقی (Power presses)

این دستگاه‌ها در صنایع بزرگ استفاده می‌شود که نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین و تجهیزات مربوط به آن‌ها دارند. با توجه به نوع کلاچ استفاده شده در این دستگاه‌ها، به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند. آن‌هایی که کلاچ کامل دارند، تا کامل شدن فرآیند کلاچ، امکان متوقف کردن دستگاه وجود ندارد. اما دستگاه‌هایی که دارای کلاچ جزئی یا کلاچ مرحله‌ای هستند، در هر لحظه می‌توان دستگاه را متوقف کرد. از آنجایی که این دستگاهها برای عملیات سنگین به کار برده می‌شوند، موارد ایمنی در مورد آنها بسیار مهم است.

دستگاه پرس مونتاژ (Assembly presses)

این دستگاههای پرس از فشار شدید ایجاد شده توسط پیستون‌ها و مایعات هیدرولیک برای مونتاژ و نگهداری قطعات استفاده می‌کنند.

دستگاه پرس اچ فریم (H- frame presses)

طراحی خاص و منحصر به فرد این دستگاه‌ها به شکل حرف H انگلیسی باعث شده که از این عنوان برای آنها استفاده شود و قطعه متراکم کننده یا صفحه دستگاه در مرکز دو ستون قرار می‌گیرد که حرکت آن به صورت عمودی و بالا و پایین است.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ انواع دستگاه پرس هیدرولیک راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09125381098
اینستاگرام : peres_shilang_hasiri
واتساپ : 09125381098

ساعت کاری : ۹ صبح الی ۲۰ شب
آدرس : تهران جاده خاوران شهرک صنعتی خاوران سایت آهنکاران خیابان پنجم شرقی پلاک ۴۷۰۸

,برش شیلنگ ,پرس هیدرولیک, پرس گیربکسی, آب بندی شیلنگ, قیمت دستگاه پرس شیلنگ ,دستگاه برش شیلنگ حصیری ,دستگاه تست شلنگ, دستگاه روکش بافتنی , دستگاه روکش بافتنی, دستگاه روکش بافتنی حصیری,دستگاه روکش بافتنی استیل ,دستگاه روکش بافت استیل , دستگاه شیلنگ گاز هوا , دستگاه پرس شیلنگ حصیری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.