شیلنگ های حصیری و فلکسی

شیلنگ های حصیری و فلکسی
16نوامبر

شیلنگ های حصیری و فلکسی

 ماشین سازی محمدی با تولید انواع دستگاه های پرس آماده خدمات رسانی به مشتریان گرامی میباشد

بسته به کاربرد، شیلنگ ها در انواع مختلف ساخته شده اند
بسته به کاربرد، شیلنگ ها در انواع مختلف ساخته شده اند. برای مثال شیلنگ های ساده حیاطی بدون سر و رزوه می باشند و از لاستیک ساخته شده و معمولا یک لایه نخ و ریسمان در آن ها استفاده می شود.

در سیستم لوله کشی و اتصال پکیج ها معمولا از دونوع شیلنگ حصیری یا شیلنگ فلکسی استفاده می شود.

شیلنگ های حصیری

شیلنگ های حصیری از لحاظ مهره و رزوه به صورت های مختلفی وجود دارند مانند دو سر مهره دنده داخل و دو سر مهره که یکی دنده داخل و دیگری دنده بیرون است و شیلنگ های یکسر مغزی ویکسر مهره می باشند.

روکش شیلنگ های حصیری معمولا از دو نوع فلز ساخته می شود:

1.روکش فلز آلومینیوم

2.روکش فلز استیل

روکش آلومینیوم قیمت ارزانتری داشته و برای مکان هایی که فشار آب کمتر است و حرارت کمتری از شلنگ عبور می کند مناسبتر است.

شیلنگ های دارای روکش استیل دارای قیمت بالاتری هستند و مقاومت بالاتری در برابر فشار و حرارت داشته و بیشترین کاربرد را در مکان هایی دارند که فشار و حرارت کاری آن ها بالاتر است، مانند اتصال پکیج و یا آبگرمکن به خطوط لوله کشی.

شیلنگ های حصیری داری چند نوع مغزی هستند از جمله سایز ۱/۲ و ۳/۴ اینچ که برای متصل نمودن پکیج به سیستم لوله کشی آب مصرفی و سیستم گرمایش پکیج مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دیگر از مغزی برای شیرآلات بهداشتی خانه تولید و عرضه می گردند تا جوابگوی هر نوع شیرآلاتی باشند. این مغزی ها در دو نوع کلی رزوه ایی و فیتینگی می باشد.

مغزی رزوه ایی: اکثر شیرهای اهرمی با مغزی رزوه ایی متصل می شوند و در دو سایز k8 و k10 بیشترین کاربرد را دارد.

مغزی فیتینگی: این مغزی در بعضی از شیرهای خاص استفاده می شوند، یکی از شیرآلاتی که از این مغزی ها در آن استفاده می شود، شیرآلات الکترونیکی می باشد که مجهز به چشمی الکترونیکی بوده و بصورت دستی باز و بسته نمی شود.

خط های رنگی روی شیلنگ های حصیری

همانند شکل زیر بعضی از شیلنگ ها دارای خط های رنگی اند، بعضی از این شیلنگ ها دارای یک خط آبی رنگ بوده که نشان دهنده این است که شلنگ مخصوص آب سرد می باشد و قدرت تحمل آب گرم و فشار آب و بخار را نداشته و برای سیستم آب سرد مناسب است.

نوعی از شیلنگ ها دارای خطوط آبی و قرمز رنگ می باشند، این شلنگ ها را می توان هم برای سیستم آب سرد و هم برای سیستم آب گرم استفاده نمود و تحمل فشار این شلنگ ها بالاتر بوده و کیفیت و مقاومت بالاتری نسبت به شلنگ های تک خط آبی رنگ دارند.

شیلنگ های حصیری و فلکسی
شیلنگ های فلکسی

این شیلنگ ها بیشترین مقاومت را در برابر گرما و فشار بالا دارند و از ساخت بسیار خوبی برخوردار هستند، این شلنگ ها از رنگ بندی های مختلفی تشکیل شده اند که اطلاعاتی را به ما می دهند، بعنوان مثال شلنگ آبی را می توان برای آب سرد استفاده نمود و شلنگ های قرمز را برای آب گرم استفاده کرد تا به راحتی قابل تشخیص بوده و کار را برای تعمیر کاران راحتتر می کند.

شیلنگ های حصیری و فلکسی
امروزه شیلنگ های فلکسی در تاسیسات مهندسی شده و اصولی به دلیل نصب و اجرای راحتر و مقاومت زیاد استفاده زیادی دارند.

به طور کلی شیلنگ های فلکسی نسبت به شلنگ های حصیری از مقاومت و انعطاف بیشتری برخوردار هستند و جایگزین بهتری نسبت به شیلنگ های حصیری می باشد.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09125381098
اینستاگرام : peres_shilang_hasiri
واتساپ : 09125381098

ساعت کاری : ۹ صبح الی ۲۰ شب
آدرس : تهران جاده خاوران شهرک صنعتی خاوران سایت آهنکاران خیابان پنجم شرقی پلاک ۴۷۰۸

,برش شیلنگ ,پرس هیدرولیک, پرس گیربکسی, آب بندی شیلنگ, قیمت دستگاه پرس شیلنگ ,دستگاه برش شیلنگ حصیری ,دستگاه تست شلنگ, دستگاه روکش بافتنی , دستگاه روکش بافتنی, دستگاه روکش بافتنی حصیری,دستگاه روکش بافتنی استیل ,دستگاه روکش بافت استیل , دستگاه شیلنگ گاز هوا , دستگاه پرس شیلنگ حصیری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.